Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Zihin ve Bedeninizle Çıkacağınız Bir Yolculuk: Yoga
Yaşam

Zihin ve Bedeninizle Çıkacağınız Bir Yolculuk: Yoga 

 YOGA NEDİR?

Yoga terimi ilk defa Hindistan’da ortaya çıkmıştır. Bir araya gelme, birleştirme anlamlarına gelir. Bu birleştirme zihnin, bedenin ve ruhun bütünlüğünü ifade eder.

Yogada kişi zihninin arındırılmasını ister, kendini dinler ve kendini keşfe çıkan bir yolculuğa başlar. Bunu metotlar ve pratikler sayesinde gerçekleştirir. Yoga yapan kişilere yogi/yoginî denir.

Yoganın kapsamlı bir alanı vardır ve çeşitli türlere ayrılır. Yoga yapmaya başlarken yoga türleri hakkında bir fikir edinmeli, hangisinin
size en uygun olduğuna karar vermeli ve hangi yoga türünde daha iyi hissettiğinizi keşfetmelisiniz.

Şimdi ise yoga hakkında hangi kişileri takip edeceğine karar veremeyenler, yogayı merak eden veya yeni başlamayı düşünenler için Instagram’da yaptığı paylaşımlarla yogayı anlatmaya çalışan yogilerden örnekler vereceğiz.


Kerri Verna

 1.KERRİ VERNA – @beachyogagirl

44 yaşında olan yogimiz herkesin yaşamını değiştirme gücüne sahip olduğunu düşünüyor ve paylaşımlarının insanlara ilham vermesini istiyor. Bu amaçla paylaşım yapmaya başlayan yogimiz Instagram’da 1 milyon takipçi sayısına ulaşmıştır. Yogimiz Instagram dışında da Youtube kanalı üzerinden de paylaşım yapmaktadır. Yoganın hayatına girmesi ise 2002 yılında fitness eğitmenliği yaptıktan sonra 2004 yılında yoga ile tanışıp yogada ilerlemeye karar vermesiyle olmuştur.


Rene Pappas

2.RENE PAPPAS – @fitqueenirene

2012 yılında yogayla tanışmış olan yogimiz 28 yaşındadır. 200 saatlik öğretmen eğitimi aldıktan sonra yoga ile ilgili kendisini geliştirmiştir. Sosyal medya üzerinden paylaştığı yoga, fitness ile ilgili fotoğraf ve videolarıyla 530 bin takipçi sayısına ulaşmıştır ve yoga öğretmen eğitimleri vermektedir.


RAD

3.RAD – @somewhat_rad

2014 yılında yaşadığı bir talihsiz sakatlık üzerine fizyoterapistinin önerisi sonrasında yoga ile tanışıp keşfetmeye başlamıştır. Kendisini yoga üzerine geliştirmeye devam eden yogimiz yoga hakkında paylaşım yaptığı ve kendi yoga hayatını anlattığı bir blog sayfası oluşturmuştur. Blog sayfası dışında Instagram paylaşımları üzerinden de yogaya başlamak isteyenlere yardımcı olmaya devam etmektedir. Aynı zamanda workshop ve etkinliklerde yoga öğretmenliği yapmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Ertuğrul Belen'den Etkili Bir Networking İçin 15 Kural!

Chelseas

4. CHELSEAS – @chelseasyoga

2014 Ekim ayında aldığı başka bir eğitimden sıkılarak bir arayış içindeyken yoga ile tanışmıştır. Yoga merakı sayesinde yogada kısa sürede ilerlemiştir ve Instagram’da paylaşım yapmaya başlayarak 260 bin takipçiye ulaşmıştır. Kendisini “Seyahat Eden Yoga Eğitmeni” olarak tanımlayan yogimiz çeşitli ülkelerde workshoplara katılarak yoga deneyimlerini paylaşmaktadır.


Brian Miller

5.BRİAN MİLLER – @brianmilleryoga

Sağlık meraklısı, girişimci ve gezgin olduğunu söyleyen Brian yoga eğitmenliği yapmaktadır.

Bunların dışında girişimcilik ruhunu öne çıkartarak yapmış olduğu sağlıklı atıştırmalıklar üzerine e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Instagram ve Youtube hesaplarından da yoga bilgilerini yoga meraklılarına aktarmaya devam etmektedir.


Çetin Çetintaş

6. ÇETİN ÇETİNTAŞ – @cetincetintas

Sırada bir Türk yogimiz var. Çetin Çetintaş “Gerçeğe açılan kapılar dışarıda hiçbir yerde, hiç kimsede, hiçbir şeyde değil. Kapı, kişinin kendisi. İnsan her şeyi görür de kendini görmez. Ben ise naçizane bir aynayım karşında, seni sana tutan” diyor. Yoga ve meditasyon ile uzun bir geçmişi olan yogimiz araştırmalarını ve kendisini geliştirmeye devam ediyor. Araştırmaları ve bilgileri ile kendi yazmış olduğu kitapları bulunuyor. Yogimiz yurt içinde ve yurt dışında workshoplar yapmakta ve kendi sitesi üzerinden de online eğitimler vermektedir. Bunlar dışında Youtube ve Instagram üzerinden detaylı anlatımlar yaptığı paylaşımları bulunmaktadır.


Zeynep Şensoy

7.ZEYNEP ŞENSOY – @yogadayoga

Kendi sağlığı için yapmaya başladığı ama daha sonra fark ettiği yoga sevdası üzerine 2014 yılında yurt dışında yoga eğitmenliği eğitimi almıştır. Yurt dışında eğitimini tamamladıktan sonra “Yogadayoga” adı altında öncelikli olarak Yüz Yogası daha sonra Hatha ve Hamile Yogası eğitimi vermeye başladı. Zeynep Şensoy yogimizin workshoplarını kamplarını takip etmek veya yogimizden eğitim almak isterseniz @yogadayoga üzerinden takip edebilirsiniz. Çoğu yogimizde olduğu gibi Youtube hesabı bulunan yogimizini Instagram hesabı dışında Youtube sayfasını da inceleyebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Girişimcilik Yönünüzü Harekete Geçirecek İzlenilmesi Gereken 10 Film

Burak Ayhan

8. BURAK AYHAN – @doctor.yoga

Uzun süre felsefi bir arayış içindeyken 2016’da meditasyonla tanışıp meditasyona başlamıştır. Meditasyona başlamasıyla yogayı keşfetmiş ve 2017 yılında Çetin Çetintaş ve Serra Sagra’dan 280 saat temel eğitmenlik eğitimine katılmıştır. Aynı yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışında eğitim ve pratiğe devam edip kendisini geliştirmiştir. Sonra ise Şubat 2018’de Hindistan’da 300 saat ileri seviye eğitmenlik eğitimini tamamlayarak ileri seviye yoga eğitmeni oldu. Hem Instagram hem de Youtube hesaplarından paylaşım yapmaya devam eden yogimiz bunun dışında workshop ve etkinliklerde eğitim vermeye devam etmektedir.


Sevil Sert

9.SEVİL SERT – @thegirlinlovewithyoga

Lise yıllarında beri sporla iç içe olan ve yogimiz daha sonra İstanbul’a gelmesiyle yogayla tanışmıştır.

2011 yılının sonunda yogatime ile birlikte yogayla tanışmıştır. Daha sonra yoganın fiziksel olarak kendisine çok iyi geldiğini keşfederek yoga ile daha fazla ilgilenmeye karar vermiş ve 2013 yılında Yogatime 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik eğitimine katılmıştır. Şimdi ise Instagram üzerinden yoga paylaşımları yapmakta ve bunun dışında yoga merkezinde yoga öğretmenliği yapmaya devam etmektedir ve yogimiz gerçek özgürlüğün, kendi gerçek potansiyelini keşfedip, onu en son damlasına kadar kullanmak olduğuna inanmaktadır.


Tuğçe İnam Zırtıloğlu

10.TUĞÇE İNAM ZIRTILOĞLU – @tugceinam

Yoga hocası ve biyolog olan yogimiz Instagram üzerinden de yoga ile ilgili içeriklerini paylaşmaktadır. Yaptığı paylaşımlarıyla 10 bin takipçiye ulaşmıştır. Diğer yogilerimizde de olduğu gibi workshoplar ve yoga merkezlerindeki etkinliklerde yoga hocalığı yaparak yoga bilgilerini aktarmaktadır.

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *