Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

WordPress ile Dropshipping Yapın!
İşletme

WordPress ile Dropshipping Yapın! 

Dropshipping işleri ile uğraşan hemen hemen herkesin WordPress ile Dropshipping‘in mümkün olup olmayacağı aklına gelmiştir. Araştırdığınızda ise yeteri kadar yabancı ve Türkçe kaynak olmadığını görebilirsiniz . Nedeni ise Dropshipping işinde dünya genelinde Shopify denilen hazır bir altyapı sisteminin kullanılmasıdır. Gerek Shopify için verilen destek, gerekse teknik bir boyutunun olmaması Shopify’ın bu alanda lider olmasına olanak sağladı. Ama Shopify’ın aylık 29$ gibi bir ücretinin olması kimilerine “O zamana kadar nasıl olsa kazanırım” dedirtse de ilk etapta kazanamayıp daha sonrasında mağazalarını kapatmak zorunda olan pek çok kullanıcı mevcut. İşte böyle bir durumda akla ilk gelen altyapı sistemlerinden birisi de WordPress oluyor.


Neden WordPress ile Dropshipping?

WordPress dünya çapında en çok kullanılan İçerik Yönetim Sistemleri’nin başında geliyor. E-ticaret alanında da gün geçtikçe kullanım alanı artan WordPress, stoksuz E-ticaret için de cazip bir hal almaya başlıyor. Çünkü WordPress için sağlanan destek gün geçtikçe artmakta. Başta WooCommerce eklentisi olmak üzere WordPress için oluşturulan E-ticaret eklentilerinin kullanıcıları ve ödeme altyapısı sağlayan firmaların WordPress ile olan entegrasyonları hızla artmaya devam ediyor.

Stoksuz E-Ticaret, Pasif Gelir

WordPress ile Dropshipping Avantajları

  1. Aylık 29$ olan Shopify mağaza ücreti yok.
  2. Kodlama gerektirmeden ilgi çekici temalar kullanma olanağı.
  3. Birçok aracı ücretsiz bir şekilde sitenize entegre edebilirsiniz.

Nasıl Öğrenilir?

İnceleme fırsatı bulduğumuz Dropship Akademi tarafından oluşturulmuş tek Türkçe WordPress ile Dropshopping kursu ile öğrenme şansını yakalayabilirsiniz.

Kursta ilk başta Dropshopping’in ne olduğundan bahsediliyor. Bu iş için ne kadarlık bir masraf yapacağınız,  Dropshipping’in nasıl bir sistem olduğu, WordPress ve WooCommerce eklentilerinin neler olduğu ve en önemlisi ödeme alma yöntemleri ve EIN numarası alma yöntemleri  yazılı bir doküman ile anlatılmış. Özellikle EIN numarası almak gerçekten bilgi isteyen bir iş olduğu için yanlış bir adımda alamama durumunuz çok yüksek. Kursta EIN numarasının en kolay yol ile 5 adımda nasıl alınabileceği gayet sade ve güzel bir yazı ile anlatılmış. Payoneer’dan nasıl hesap açılır, Amerika’dan sanal adres, fax numarası, telefon numarası nasıl alınır, SS4 formu nasıl doldurulur (örnek bir form ile) gibi konuların hepsi yazılı ve video formatında gayet anlaşılır düzeyde anlatılmış. Fakat yaklaşık bir hafta önce Dropship Akademi tarafından EIN numarası almadan nasıl ödeme alınabileceğine yönelik bir yazı paylaşılmış, dileyenler için farklı bir yöntemi de öğrencileri ile paylaşmışlar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Power BI: Başlangıçtan Profesyonel Seviyeye (R, Big Data)

Niş ürün seçimi E-ticaret için özellikle Dropshipping için oldukça önemli bir konudur. Fakat niş seçimi yapmanın da bir çok püf noktası var. Bunları iyi bilmek, iyi değerlendirebilmek önemli. Çünkü yanlış bir ürün seçimi tüm mağazınızı baştan oluşturmanızı, alan adınızı yeniden almanızı gerektirebilir. Burada niş seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi mağazaların ürünlerini sitemizde listelemek gerektiği ayrıntılı bir biçimde ürün örnekleri ile gösterilmektedir.

Domain ve hosting almak bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir. Hiç bilmeyen birisi için zahmetli bir hal alabilir. Kursta domain ve hosting nasıl alınır, WordPress aldığınız hostinge ve domaine nasıl kurulur, eklenti nasıl kurulur, tema nasıl yüklenir gibi konulara değinilmiş. Eğitimin güzel bir yanlarından birisi de içersinde 59$ değerinde bir temanın ve yine ücretli 3 adet eklentinin kurs ile beraber geliyor olması. Bunların kurulumları da -özellikle temanın kurulumu ve ardından tasarımının yapımı- kurs içerisinde anlatılmış. Ama asıl önemli eklenti olan AliDropship eklentisi eğitim seti içerisine dahil değil. AliDropship eklentisi AliExpress’ten sitenize otomatik ürün çekmenize yarayan bir eklenti. Fiyatı biraz pahalı; normal fiyatı 89$ olan bu eklentiyi eğitim seti içerisindeki özel kupon ile %30 civarında bir indirim ile satın almanız mümkün. Kupon ile birlikte 63$ gibi bir fiyat oluyor. İlla bu eklentiyi kullanmanız şart değil, alternatif olarak 1 haftalık ücretsiz deneme sürümü ile WooDropship eklentisi veya ücretsiz olarak Ezusy eklentisi de mevcut.


WordPress ile Dropshipping

Ülkemizde PayPal’ın kapalı olması sebebi ile uluslararası ödeme alabilmek için farklı yollara başvurmamız gerekiyor. Bunlardan birisi de Stripe. Fakat Stripe’a kaydolmak sanıldığı kadar kolay değil. Başta bahsettiğimiz EIN numarası şart. Stripe’a nasıl kayıt olunacağı yazılı bir biçimde anlatılmış durumda. Daha sonrasında Stripe’ı WordPress sitenize entegre etme kısmı var. Burada Stripe üzerinden alacağınız API anahtarlarını WordPress siteniz ile nasıl bağlayacağınızdan bahselidiyor ve daha sonrasında hem demo hem de gerçek olmak üzere 2 kez ödeme testi yapılmakta.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Affiliate Pazarlama ile Pasif Gelir - ClickBank ve Maxbounty

Reklam ve trafik müşterilerinizin sizi bulabilmesi açısından oldukça önemli bir konu. Çünkü satacağınız ürünü dünya üzerinde pek çok firma özellikle de büyük firmalar satmakta. Bunların arasında bulunabilirliğinizi arttırmak amacı ile reklam vermeniz şart hale geliyor. Eğitimde Facebook Pixel’den, Facebook Business Manager hesabının açımından, reklam sayfası oluşturmaktan, reklam tiplerinden bahsediliyor. Fakat çok çok detaylı bir anlatım yok burada sadece Facebook reklamlarının neler olduğundan, nasıl yapıldığından bahsediliyor.


Eğer siz de WordPress ile Dropshipping yapmayı öğrenmek istiyorsanız satın almak için kursa BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *