Udemy Kurslarında Verimliliğinizi Arttırmak İçin 5 İpucu | Burada Kurs Var

Udemy Kurslarında Verimliliğinizi Arttırmak İçin 5 İpucu


1
1 Paylaşım, 1 point

Udemy üzerinden kurs satın aldınız izleyip birşeyler öğrenmek istiyorsunuz ama bunun nasıl verimli ve kalıcı olduğuna dair bir fikriniz yok. Çalışmalarınızdan verim alamamak  sadece Udemy kursları için değil normal zamanlarınızda ders çalışırken veya birşeyler okurkende olabiliyor. Böyle durumlarda verimliliğinizi ve üretkenliğinizi arttırmak için sizin için 5 ipucu listeledik !

1) Good Morning !

Bazılarımız güne kolayca başlayabilirken bazılarımız içinse bu durum bi hayli zor. Kimileri kahvesiz güne başlayamazken kimileri de sıkı bir kahvaltı etmeden bir işe koyulmazlar. İşte sen de kendine güne başlamak için güzel bir yol bulabilirsin. Uyuduğun uyku yetmiyorsa uyku saatlerini düzenleyebilirsin, veya kahve gibi kafein oranı yüksek içecekler ile uykunun hemen açılmasını sağlayabilirsin ama bence en önemli şey sağlam bir kahvaltı yaparak güne başlaman. Çünkü kahvaltının verdiği enerjiyi hiçbir öğün veremez diye açıklıyor doktorlar, bu bakımdan kahvaltı olmazsa olmazlarınız arasında olsun ve mutlaka uyku düzeninizi kendinize göre belirleyin.

2) Önceliklerinizi Belirleyin

Zaman su gibi akıp geçiyor, zamanın kıymetini yaşımız ilerledikçe daha da iyi anlıyoruz. Zaman böylesine akıp giderken var olan zamanımızı en verimli şekilde değerlendirmemiz gerek. Bunun için de gereksiz, vaktimizi çalan işlerden kendimizi alıkoymamız lazım. Gündelik işlerimizi önem sırasına göre belirleyip bir düzene sokarak hareket etmeliyiz. Bunun için bi ajanda tutabilirsiniz veya işlerinizi ufak kağıtlara yazarak sıralayabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf ederek kendimize ayıracak vaktimizde olmuş olur.

 

3) Ortamınızı Belirleyin

Çalışma ortamı verimlilik için önemli bir etmendir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz çalışma ortamını belirlemek bu dışarıda çimenlerin üzeride olabilir, yatağınızın üstü veya ofis çalışma ortamı gibi masa sandalye olan bir ortamda olabilir. Yeter ki o rahatlığı hissedebilmeniz önemli. Ortamınızı belirledikten sonra verimliliğinizi arttırmak kaçınılmaz olucaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Ertuğrul Belen'den Etkili Bir Networking İçin 15 Kural!

4) Nedenlerinizi Bilmek

İzlediğiniz kursları neden izliyorsunuz ? Birşeyler öğrenmek için mi ? Para kazanmak için mi ? Hayalleriniz için mi ? Yoksa sadece merak ettiğiniz için mi ?

Nedenleri kendinize hatırlattığınız sürece çalışmalarınızdaki verimliliğinizi arttırmak kaçınılmaz olucaktır. Kendi kendinize motivasyon sağlamış olucaksınız. Hayattaki tüm işleriniz için bir nedeniniz olduğu gibi Udemy üzerinden  eğitim izlerken de  bir nedeninizin olması önemli bir etkendir.

5) Not Alın

Hafıza-i Beşer Nisyan ile Malüldür.

Bildiklerinizin aklınızda kalmasını istiyorsanız not almak bu işin altın kuralı. Çünkü bir zaman sonra dinlediklerinizi, okuduklarınızı ister istemez unutacaksanızdır. Siz en iyisi not alarak bunun önüne geçin, notlarınızı renkli kalemlerle almanız, ufak post-itler ile sayfalarınızı renklendirerek öğrenme kolaylığınızı arttıracaktır.

 

 

Gündelik yaşamımızda olsun, birşeyler öğrenirken olsun zaman zaman motivasyonumuz kaybolur, verimliliğimiz düşer bu tür durumlarla karşılaşmamak için veya bu durumu en aza indirgemek için belli başlı ipuçlarını bilmek size fayda sağlar. Sizin için derlediğimiz bu 5 ipucu ile sizde çalışmalarınızda verimliliğinizi arttırmak adına önemli adımlar atabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

1
1 Paylaşım, 1 point

Senin Düşüncen Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seçin
Makale
Görseller ile oluşturabileceğiniz metinler
Liste
Klasik internet listeleri