Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Stoksuz E-Ticaret Yaparak Pasif Gelir Yaratın
pasif gelir, stoksuz e-ticaret
İşletme

Stoksuz E-Ticaret Yaparak Pasif Gelir Yaratın 

Dropshipping veya Türkçe karşılığı Stoksuz E-Ticaret yaparak kendinize pasif gelir yaratmanız mümkün. Gün geçtikçe insanlar arasında ki popülaritesi daha da çok artan Dropshipping yaparak deposuz, stoksuz E-Ticaret yapmanız daha kolay hale geliyor.

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, minimum çaba harcayarak otomatik olarak para kazanılan sistem demektir. Pasif gelir hiç çalışmasanız bile size para kazandırabilir, ama bu göründüğü kadar yada söylendiği kadar kolay oluşturabilecek bir sistem değildir. Yoğun emek ve zaman harcanması gereken bir sistemdir. Aylar, yıllar alabilecek bir sistemdir. Pasif gelir oluşturmak isteyen kişilerin sabırlı olması ve kısa zamanda büyük beklentilere girmemesi gerekmektedir. Pasif gelir normalde kira getirileri, faiz, franchise gelirleri, telif hakkı getirileri gibi gelirler ile oluşturabiliyor fakat günümüzde artık internet üzerinden de pasif gelir yaratmak mümkün hale geliyor. Bunlardan en bilindiği ise Dropshipping veya Stoksuz E-Ticaret dediğimiz sistemlerdir.

Stoksuz E-Ticaret Nedir?

Dropshipping aslında size ait olmayan ürünleri kendi kârınızı ekleyerek alıcı ile satıcı arasındaki aracı görevini görerek ürünleri satmanızdır. Risk oranı en az olan E-Ticaret modellerinden birisidir. Çünkü elinizde fiziki olarak hiçbir mal olmayacağı için o mallar için ücret ödemeyeceksiniz ayrıca bir depo maliyetinizde olmayacak bu yönden Dropshipping risk oranı en düşük pasif gelir yöntemlerinden birisidir.

Dropshipping aslında sizin satmak istediğiniz ürünlerin pazarlamasını yapıp bunların üzerine  kâr koyup sergilediğiniz ürünü müşterinin size sipariş vermesi sonrası adres bilgileri ile beraber müşteri adına satıcıya sizin sipariş vermenizdir aradaki farkın ise size kâr olarak kalmasıdır. Tabi bu anlatıldığı kadar kolay olmamakla beraber birçok detayı mevcuttur. Bu yazıda sadece genel hatlarıyla bahsedip fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Hiç Bilmeyenler İçin Python

Nasıl Stoksuz E-Ticaret Yapacağız?

Umut İsmetoğlu‘nun bir başka kursu olan Sıfırdan İlk Satışta Shopify Dropshipping 2018 adlı kursu ile Shopify ile Dropshipping yapmanın temellerini, hangi ürünleri seçebileceğimizi, ürün analizini, Oberlo kullanımını, AliPacket kullanımını, Shopify kullanımını, anahtar kelime düzenlemeyi, nasıl satışları arttıracağınızı gibi pek çok şeyi sizlere öğretiyor. Öğretilenler sayesinde sizde Shopify ile Dropshipping dünyasına giriş yapıp hemen olmasada doğru yöntemleri uyguladığınız takdirde satış yapmanız, kendinize pasif bir gelir oluşturmayı öğreneceksiniz. Yalnız bunları doğru bir şekilde en azından anlayacak bir şekilde yapabilmeniz için İngilizcenizin iyi olması gerekmektedir, ama önemli değil çok iyi olmasa bile çeviriler sayesinde bu işi yapmanızda da önünüzde bir engel olmayacaktır yeter ki yapmak isteyin ve çabuk pes etmeyin çünkü böyle işlerde sabır çok önemlidir. Rakipleriniz çok fazla olacak onların önüne geçmeniz, fark yaratmanız biraz zaman alıcaktır bu belki aylar belki de birkaç yılınızı alabilir ama eninde sonunda sizde satış yapabilecek duruma geleceksinizdir.

 

Kursu Satın Alanlar Neler Söylediler?

 

Kursu indirimli haliyle almak isterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

Sizin Kurs Hakkındaki Düşünceleriniz Neler? Aşağı Yorum Alanına Yazabilirsiniz 🙂

 

İlgili Gönderiler

1 Yorum

  1. Okan Erol

    Kurs harikaydı, tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *