Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Günaydın HAYAT!
Yaşam

Günaydın HAYAT! 

Bugün birçoğumuz için hayata yeniden başlama günü olabilir. Belki işinizden ayrıldınız, belki yeni kararlar verdiniz, belki de uzun yıllardır emek verdiğiniz insanların verdiğiniz emekleri hiçe sayıp, yaşanmışlıkları bir kenara bırakıp sizi ortada bıraktığına şahit oldunuz. Peki bunlara rağmen pes mi edeceğiz? Her şeyi bir kenara bırakıp günlerce yas mı tutacağız? Hayır! Buna rağmen bile hayata sımsıkı tutunmaya, mücadele etmeye, çalışmaya, çabalamaya devam edeceğiz. Karşınızdaki insan taş kalpli, kendi kişisel egosundan başka hiçbir şey düşünmeyen bir varlık da olsa, hayat akışını sürdürmekte ve biz de bu akışın içersinde yer almaktayız.

Bazen ne yaparsanız yapın, ne kadar mücadele ederseniz edin, ne kadar fedakarlık yaparsanız yapın karşınızdaki insan bunları hiçbir zaman görmeyecek, umursamayacak ve yetersiz gelecektir. Size de bu yönde hep bir baskı uygulayacaktır, sizin yetersiz olduğunuzu, yapamadığınızı söyleyecektir. Hatta sizi bırakmakla tehdit edecektir. Gün gelecek siz bunlara dayanamayıp karşı çıktığınızda ise onun için sizin yaptıklarınızın zerre kadarını yapmayan bir insanı size tercih edecektir. O an anlayacaksınız ki insanlar bugün varsa yarın yok oluyorlar, sadece kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar ve sadece kendilerini düşünmekten başka bir şey yapmamış bugüne kadar, emek verdiğiniz onca yıl, onca zaman hepsi boşunaymış. Bir de hala daha sizi suçlu bulurlar, tüm olanların sizin yüzünüzden olduğunu söylerler kendilerinin hiç hataları yokmuşçasına. Evet bazen kabullenir gibi olurlar hatalarını ama aslında sadece laftan ibarettir, kendi egolarına yenik düşmelerinin bir sonucudur bu. Bu insanlar hayata dair bir beklentileri olmayan, bakış açıları dar olan insanlardır. O yüzden çok fazla ciddiye almamak, çok düşünmemek gerekmektedir. Çünkü her insan bu hayatta kendisine yakıştığı şekilde yaşam seçer. Belki siz ona çok daha güzel bir hayat sunacaksınızdır fakat onlar sizin onun için yaptığınız fedakarlıkları, çabalarınızı görmeyip sizden vazgeçeceklerdir. İşte bu da onların kalitesini ortaya koyan bir husustur.

Bu Yazıda Neler Var?

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Netflix'in Yeni Dizisi Hakan: Muhafız'dan Hayatınızı Değiştirebilecek 5 Bakış Açısı

Peki Ne Yapacağız?

Unutacağız! Tüm yaşanmışlıkları, tüm hatıraları, tüm sevinçleri, tüm üzüntüleri sanki hiç yaşanmamışçasına unutacağız. Tıpkı onların yaptığı gibi. Evet bu kolay olmayacak ama sabredeceğiz. Kendimize başka uğraşlar bulacağız, başka şeylerle meşgul olacağız ki bu süreç çok daha kolay olsun. Çünkü karşınızdaki onun için üzülmeyi bile hak etmeyen bir insan. Yeni insanlarla tanışacağız yani networkümüzü genişleteceğiz, yeni dostluklar , arkadaşlıklar edineceğiz. Hayatımızda bir insana değer vererek yaptığımız bu hatayı tekrarlamamak için bu hatamızdan ders çıkaracağız ki tekrarının yaşanmasına izin vermeyelim.

Günaydın Hayat!


Mutluluk en karanlık zamanlarda bile bulunabilir, sadece ışıkları yakmayı unutma!

Albus Dumbledore

Mutluluk bir kişiye bağlı değildir, tıpkı yaşam gibi. Hayatta her zaman bir umut, bir çıkış yolu vardır. Hiçbir şey sizden, sizin hayatınızdan önemli değil. Kimsenin mutluluğunuzun sebebi olmasına izin vermeyin, mutluluk kendi içinizde olmalı ki yanınızda kimse olmadığında bile o olabilsin. Tıpkı Albus Dumbledore’un dediği gibi “Mutluluk en karanlık zamanlarda bile bulunabilir, sadece ışıkları yakmayı unutma!”

Yeni gününüzde, yeni yaşamınızda mutluluk dolu, gülüşlerinizin artacağı, size değer veren, sizin yanınızda olan insanların var olması dileği ile 🙂

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *