Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Girişimcilik Yolculuğunuzda  “Dijital Girişimcinin Yol Haritası” Kitabından 13 Alıntı
girişimcilik
Girişimcilik

Girişimcilik Yolculuğunuzda “Dijital Girişimcinin Yol Haritası” Kitabından 13 Alıntı 

Girişimcilik dünyasında bilinen bir isim olan Buğra Ayan tarafından kaleme alınmış Dijital Girişimcinin Yol Haritası kitabı bugün girişimcilik dünyasına adım atmış pek çok girişimcinin başucu kitabı haline gelmiştir. Kitapta sıfırdan bir dijital girişim kurmanın yollarını, pazar araştırmasını, sosyal medya kullanımı, rakip analizi gibi pek çok konuya örneklerle yer vermiş durumda. Bizde sizler için bu kitaptan fayda sağlayacak 13 değerli bilgiyi derledik.1) Başarılı bir fikri hayata geçirmek için parolalarınızdan biride; Geri Bildirim! Dünyanın en zeki insanı da olsanız, girişim fikrini geliştirmek için kitlelerin feedbacklerine ihtiyaç duyacağınızı asla unutmayın.


2) Elbette fikrin ortaya çıkması başarılı olacağı anlamına gelmez. Bir fikrin başarılı olması için sadece fikri pişirme aşamasında dahi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunların başında tutkuyla bu girişim fikrine bağlı olmak gerekir.


3) Girişiminizde her şeyin ücretsiz olmasından ziyade, ikramınızı gelir modelinizin içerisinde tutarak, kullanıcı memnuniyetini amaçlayabilirsiniz.


4) Fikri test ederek ilerlemediğiniz sürece hüsrana uğrama oranı güçlenir.


5) Kaynakları israf etmemenizi sağlayan en güzel yöntemlerden birisi de Planla-Yap-Ölç-Öğren uygulamasıdır.


6) Girişiminizde yol alırken canınızı sıkacak, kimisi yatırımcı, kimisi arkadaş bir çok kişi yer alacaktır. Bu sebeple yola çıkmadan önce şu soruyu kendinize sorun : “Sinir stres durumlarına hazır mıyım?”


7) Ekibinize çalışan değil, ekibin parçası olmaya hazır kişileri dahil edin.


8) Tasarrufa önem verin, tasarruf yatırım demektir.


9) Girişim içerisinde yer alan kişilerin niteliklerini doğru bilmeli ve ona uygun pozisyonda kendilerini gerçekleştirmelerini istemelisiniz.


10) Herkesin birbirinin işine saygı duyması ve işleri bir gereklilik sırasına koymaması şirket ruhunu geliştiren başlıklar arasındadır.


11) Birlikte eğlenemeyen insanlar, beraber bir gelecek kuramazlar. Girişiminizde eğlenmeye bir lüks olarak değil, bir ihtiyaç olarak bakmalısınız.


12) Yalın ürününüzü en düşük maliyetle yapmaya çalışın ancak ne yaparsanız yapın ürünün özünü kesinlikle değiştirmeyin.


13) Girişimde ulaşmak istediğiniz nokta ne kadar büyük olursa olsun, küçük ve hızlı adımlarla zirveye ilerleyeceğinizi unutmayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Girişimcilik Yönünüzü Harekete Geçirecek İzlenilmesi Gereken 10 Film

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *