Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Startup Fikrinizi Test Edin & Hayata Geçirin – Girişimcilik
girişim fikrinizi test edin
Eğitim

Startup Fikrinizi Test Edin & Hayata Geçirin – Girişimcilik 

1) Kim Bu Girişimci?

Bilgi tecrübe ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanıp risk alabilen, motivasyonu yüksek, yeni fikirlere açık, daima kendini geliştirip başkalarını da motive eden ve bu özelliklerin hepsini iş hayatına uygulayan kişidir girişimci.

2) Girişimimi Neden Test Etmeliyim?

Girişim fikrinizi test edin çünkü, günümüzde birçok iş fikri hayata geçtikten kısa bir süre sonra beklenilen karın elde edilememesi üzerine kapanmak durumunda kalıyor.

İş fikrinin tutmamasına neden olan en büyük etkenler ise en başta fikrimizin iyi bir şekilde analizini yapmamamız ve zincirleme olarak da analizdeki hataların doğurduğu doğru olmayan pazarlama stratejileri olarak karşımıza çıkıyor.

girişim fikrinizi test edin

Birçok girişimcilik eğitiminde öğrenemeyeceğiniz bu altın kuralları, Umut İsmetoğlu’nun anlatımı ile gerçek bir iş fikrinin üzerinde nasıl etkili olduğunu görerek öğrenebilirsiniz.

3) İş Fikrimi Test Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Fikrinizi çok seviyor adeta toz kondurmuyor olabilirsiniz. İş fikrinizi çok sevmeniz her ne kadar sizi motive etse de birçok negatif faktörü de görmezden gelmenize neden olabilir.

Daha sonrasında hüsrana uğrayıp ardınızda onca zaman, emek ve para kaybına uğramamak için;

İlk olarak fikrinizi test etmelisiniz.

Bulduğunuz iş fikri daha önce hiç hayata geçirilmemiş bir fikir olabilir ya da yeni yeni oluşan bir pazarda yer alabilecek bir fikir olabilir veya sizin iş fikriniz hali hazırda çok büyük bir pazarda rakipleriyle boy ölçüşemeyecek bir fikir de olabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Tüm Dünyaya T-Shirt Satın

Bu üç örnek iş fikrinizin hayata geçip geçemeyeceğine dair size ilk izlenimi vermiştir. Fikrinizin ilk halini test edip devam etme kararı aldıysanız nasıl bir müşteri kitlesine hitap etmek istediğinize karar vermeli ve müşteri segmentlerinize göre karınızı maksimize edebilmek için en önemli aşamayı, maliyet analizini doğru bir şekilde yapmalısınız.

Tüm bu analizler iş fikrini hayata geçirmenizi söylüyorsa bir an evvel dijital ortama fikrinizi aktarmalısınız.

Girişiminizi çok daha fazla kişiye duyurmak ve kazancınızı arttırmak istiyorsanız Google Adwords’ü doğru bir şekilde kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.

Yaptığınız analizler aksini ispatlıyorsa daha fazla zaman kaybetmeden iş fikrinizle vedalaşmanız gerekiyor.

4)  Bu kursta neler öğreneceğim?

Bu kursu edindikten sonra;

  • İş fikrinizin pazardaki yerini, işlerliğini öğrenmiş olacak ve iş fikrinize devam etmeden önce sağlam bir temel atmış olacaksınız.
  • Girişiminizin çok fazla zaman almadan ama aynı zamanda da kaliteli bir şekilde web sayfasını nasıl yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız.
  • Ürettiğiniz ürün ya da hizmeti daha fazla kişiye ulaştırmak için nasıl reklam vermeniz gerektiğini ve bu süreçte dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.
  • Eğitimin sonunda tüm bu faktörlerin analizini nasıl yapacağınızı ve iş fikrinize devam edip etmeyeceğinize kesin olarak karar vermiş olacaksınız.

5)  Bu  Kursu Kimler Satın Almalı?

  • iş fikri olan herkes

 

6)  Bu Kursu Satın Alanlar Neler Söyledi?

 

 

Bu Kurs Hakkında Yapılan Yorumlar

 

Bu Kurs Hakkında Yapılan Yorumlar

Kursu satın almak veya incelemek isterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz 🙂

Sizin kurs hakkındaki düşünceleriniz neler? Aşağı yorum alanına yazabilir misiniz?

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *