Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Gelişiminize Katkı Sağlayacak 5 Online Eğitim Platformu
Eğitim

Gelişiminize Katkı Sağlayacak 5 Online Eğitim Platformu 

Günümüz teknolojisiyle beraber artık kendimizi geliştirmek için kurslara dahi gitmeye gerek kalmadan online eğitim ile isteklerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Fakat gördüğümüz her online eğitim maalesef ihtiyaçlarımızı karşılayacak seviyede değil. ‘’E peki ben kendime uygun kursu nasıl bulacağım? ‘’ sorusunun cevabı da tam olarak burada gizli. Fiyat, verilen eğitimin kalitesi gibi birçok konuyu göz önüne alarak online eğitim platformlarını aşağıda listeledik:

Udemy

Udemy çeşitli konularda (işletme, tasarım, kişisel gelişim vb.) online eğitim sunan global bir site olarak karşımıza çıkıyor. Bazı eğitimleri, yabancı eğitmenler verdiği için her eğitim Türkçe olarak yayımlanmıyor. Aynı zamanda Udemy, eğitim alma fırsatı sunarken eğitim vermenize de fırsat sağlayan bir platform. Fiyat bakımından incelediğimiz zaman indirimler ile birlikte 30-50₺ arasında ortalama bir fiyatla ömür boyu kullanabileceğiniz eğitimlere sahip olabilirsiniz.

edX

Udemy platformunun aksine burada daha profesyonel bir eğitim ortamı bulunmaktadır. Üniversite eğitimlerini burada videolar şekilde sunan platform, birçok konuyu da içinde barındırmaktadır. Eğitimlerin çoğu ücretsiz olarak yayımlanmıştır fakat eğitim sonunda üniversite tarafından sertifika alabilmeniz için ödeme yapmanız gerekebilir. Site Türkçe eğitim vermemektedir, eğitim dili İngilizce’dir.

Coursera

2012 yılında kurulmuş popüler bir online eğitim sistemi olan Coursera, edX ile benzer bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat bakımından günümüzdeki dolar kurunu hesaba katarsak biraz daha pahalı diyebiliriz. Aynı zamanda ücretsiz dersleri de içermiyor değil tabii ki. Dersleri veren eğitimcilerin alanlarında oldukça tecrübeli olmaları dikkat çeken özelliklerin başında geliyor.

PluralSight

Pluralsight yazılım, oyun tasarımı, görsel efekt, CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) yazılımları gibi birçok konuda ders imkanı sunmaktadır. Diğer sitelerin aksine konu bakımından daha dijital ortamı esas alan site ilk 10 gün ücretsiz deneme üyeliği sunuyor. Fiyat konusuna gelirsek aylık 35 dolar olması sitenin eksi yönü olarak gösterilebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  5 Maddede Bir Google Ofisinde Çalışmanız İçin Sahip Olmanız Gerekenler

Codecademy

Programlama dili öğrenmek isteyen fakat nereden başlaması gerektiğini bilmeyenler için ücretsiz bir site. HTML, JavaScript, CSS ve Python gibi birçok programlama dili eğitimi bulunmaktadır. Verdikleri eğitimin ücretsiz olması sitenin artı yanlarından biri olarak gösterilebilir. Öğrenmenin incelikleri uygulamadan geçer mantığıyla dersleri uygulamalı şekilde yapmanıza da olanak sağlayan bir site.

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *