Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

C# ile DevExpress’de SQL Tabanlı Ticari Otomasyon Geliştirin
C# ile kendi otomasyonunu kendin yaz
BT ve Yazılım

C# ile DevExpress’de SQL Tabanlı Ticari Otomasyon Geliştirin 

Yaklaşık 1,5 ay önce başladığım eğitime bitmesine 2-3 ders kala son birkaç haftadır ara vermiş bulunmaktayım. Kursun müfredatı olsun, içeriği olsun gerçekten çok kaliteli. Büyük bir emekle oluşturulduğu ortada. Oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm bu kursun almadan önce aklınızda birkaç fikir oluşturabilmek adına bu yazıyı yazmış bulunuyorum.

Kendisini uzun zamandır takip etmekte olduğum ve derslerini büyük zevkle izlediğim Murat Yücedağ hocamıda bu kurs için ayrıca tebrik etmek isterim.

Kursta Neler Var ?

Bu kursta sadece C# dilinde değil SQL dilinde de birçok şey öğreniyorsunuz. Öyle ki Visual Studio içerisinde SQL komutları yazma, MS-SQL tarafında da tablolar oluşturma,prosedürler oluşturma,ilişkisel tablolar oluşturma gibi birçok şeyi hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. DevExpress araçlarını kullanıp etkileyici tasarımlara sahip programlarda tasarlayabilir hale geliyorsunuz.

Ayrıca bir firma otomasyonunda ne gibi alanların olması gerektiğini, bir firmanın nelere ihtiyacı olduğunu da öğrenmiş oluyorsunuz.


Kursun İçerisinden

Benim de yaptığım bu projede neler yaptığımı sizlerle de paylaşmak isterim.

Ana Sayfa

Programın Ana Sayfasında Azalan Stoklar, Son 10 Not, Firmaların Son 10 Hareketi ve Telefon Rehberi bulunmaktadır. Sağ tarafta ise Anlık Döviz Kurları ve Haberler mevcut. Böylece programa girdiğiniz anda hızlı bir bakış yapabilmektesiniz.

Programın Ana Sayfası

Giderler

Giderler de ise ay ay, yıl yıl elektrik , su, doğalgaz, internet, maaşlar ve ekstra alanlar yer almaktadır. Böylece giderlerinizi takip edebilmektesiniz.

Giderler

Kasa

Kasa kısmında Kasa Giriş ve Kasa Çıkış olmak üzere 2 alan vardır. Kasa Giriş alanında kasaya giren toplam para, stok sayısı, firma sayısı, müşteri sayısı gibi veriler bulunmaktadır. Kasa Çıkış alanında ise ay ay yine faturalar vardır. Ayrıca sağ tarafındada dinamik bir grafik vardır. Grafikte faturalar aylara göre değişmektedir.

Kasa Formu

Stoklar

Stoklar kısmında da ürünlerin adetleri ve yan tarafındaki grafikte de ürün-miktar yüzdelik grafiği ve firma-şehir oranlarının yer aldığı bir grafik yer almaktadır. Ürünün üzerine çift tıklandığı zaman da markalar listelenmektedir.

Stoklar Form

Raporlar

Bana göre en önemli modül Raporlar modülü çünkü Müşteri, Personel, Firma, Kasa ve Gider rapolarları bulunmaktadır,ayrıca bu raporları Excel, PDF, Word formatında kaydedebilme şansına sahipsiniz.


Genel Olarak

Genel olarak kurs öğretici bir kurs olduğunu düşünmekteyim. Alınabilecek kurslar arasında ilk 10’dadır kesinlikle. Kursa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Tüm Dünyaya T-Shirt Satın
Sizin kurs hakkında ki görüşleriniz neler ? Aşağı yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

♦Kursun Tanıtım Videosu ♦

Sonraki

C# ile DevExpress'de SQL Tabanlı Ticari Otomasyon Geliştirin

İlgili Gönderiler

1 Yorum

  1. Mehmet

    Murat Yücedağ hocanın anlatımı , konuya hakimiyeti gerçekten çok iyi. Sizlerinde böyle şekilde kursu incelemeniz satın almadan önce almayı düşünen kişiler için çok bilgilendirici oluyor. Teşekkürler 👍🏻

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *