Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog

Affiliate Pazarlama ile Pasif Gelir – ClickBank ve Maxbounty
satış ortaklığı nasıl yapılır, pasif gelir yöntemleri, internetten para kazanmak
BT ve Yazılım

Affiliate Pazarlama ile Pasif Gelir – ClickBank ve Maxbounty 

Son zamanlarda hemen hemen herkes internetten para kazanmak için çabalıyor. Kimileri mümkün olmadığını söylese de pek çok kişi bu işin mümkün olduğunu ileri sürüyorlar. Hatta internetten kazanıp hayatını devam ettirenler bile var. Peki  internetten para kazanmak nasıl mümkün olabiliyor ?

Bunun birçok yolu var ama en çok tercih edilen pasif gelir yöntemlerinden biri olan affiliate marketing yöntemidir. Türkçesi satış ortaklığı olan bu online kazanç modelinin nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Affiliate Marketing Nedir, İnternetten Para Kazanmak Nasıl Mümkün Olabiliyor?

Affiliate Marketing in Türkçe karşılığı aslında komisyonculuktur. Nasıl mı ? Şöyle ki bir emlakçı düşünelim dünyanın her yerinde ev sahipleri kiralayacağı veya satacağı bir evi olduğu zaman emlakçıya vermeyi tercih ederler. Emlakçı sattığı her evden veya kiraladığı her evden bir komisyon bedeli alır sırf o evin kiralanmasına veya satılmasına aracı olduğu için. İşte Affiliate Marketing sistemi de bu sisteme benzer bir yapıdadır. Ürününü satmak isteyen ürün sahipleri ile o ürünleri pazarlayıp satabilecek kişilerin buluşmasıdır aslında.

Ürün sahipleri ürünlerini bir affiliate  ağına yerleştirirler. Bu ürünleri pazarlayacak olan affiliateler ise aynı ağa affiliate konumuyla kaydolurlar. Affiliateler pazarlayacak olan ürün için kendine göre bir pazarlama yöntemi seçer, bu blog olabilir, Youtube kanalı olabilir, sosyal medya olabilir, içerik pazarlaması olabilir, artık o kişinin kendisine kalmış birşey. İlgili pazarlama yöntemlerinden birini yaptıktan sonra ağ içerisinde pazarlamak istediği ürün için bir affiliate linki oluşturur ve içeriğinin içine koyar. Sitesini ziyaret eden takipçiler eğer ki affiliate kişinin koymuş olduğu affiliate linke tıklayıp alışveriş yaparsa affiliate kişiye belli bir oranda komisyon verilir. İşin özü aslında bu. Kolay gözüküyor değil mi ? Aslında o kadar da kolay değil birçok farklı metodu ve yöntemi var ama burda onlardan bahsetmeyeceğim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir  Veri Ambarı Sistemleri ve Özellikleri

Peki Affiliate Marketing Yöntemini Nasıl Öğreneceğim?

Udemy affiliate marketing aramalarında Türkçe olarak sadece 2 kurs bulunmakta. Burada incelemesini yaptığımız kurs ise  Umut İsmetoğlu  tarafından verilen Affiliate Pazarlama ile Pasif Gelir – ClickBank ve Maxbounty  kursu.

Kursta Neler Var?

Kurs başlangıçda satış ortaklığı nasıl yapılır, internetten para kazanmak nasıl olur, satış ortaklığı platformlarından biri olan Clickbank‘a üye olmayı ve daha sonrasında Clickbank’ tan  Payoneer ile nasıl ödeme alınabileceğini anlatıyor. Sonrasında Clickbank’ da ki ürünlerde önemli metrik rakamlarından bahsediyor, yani bir ürünün satış skoru ne olmalı ?, eğer o ürün çok satılıyorsa bizimdemi satmamız gerek ?, düşük metriklere sahip ürünleri satmak daha mı akıllıca yoksa zarar mı ederiz ?  gibi şeylerden bahsediliyor. İlerleyen bölümlerde ise hangi kategoriler daha avantajlı, hangi kategorilerden daha fazla kazanç elde edilebilir, seçilmemesi gereken ürünler ve kategoriler, reklam ağları ( Bing ile), ileri düzeyde seo tavsiyeleri gibi birçok konuya değinmiş eğitmen. Kursun sonunda para kazanma garantisi verilmez belki ama sabredip, istikrarlı bir şekilde devam ederseniz neden kazanamayasınız ki ? Bunca insan kazanıyor siz neden kazanamayasınız ?

Kursu Kimler Satın Almalı?

Udemy affiliate marketing kursu arayanlar.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır merak edenler.

İnternetten Para Kazanmak konusunda kendini geliştirmek isteyenler.

♦ Affiliate Marketing yöntemi ile kendisine ek gelir yaratmak isteyenler.

Kursu Satın Alanlar Ne Söylediler?

internetten para kazanmak pasif gelir yöntemleri satış ortaklığı nasıl yapılır

Kursu indirimli haliyle almak İsterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizin Kurs Hakkındaki Düşünceleriniz Neler? Aşağı Yorum Alanına Yazabilirsiniz 🙂

♦ Kursun Tanıtım Videosu ♦

 

İlgili Gönderiler

1 Yorum

  1. Ahmet

    Affiliate marketing yöntemi en iyi pasif gelir yöntemlerinden birisi kendimde bu yöntemi kullanarak pasif gelir elde etmekteyim. Merak eden arkadaşlara öneririm ayrıca böyle bir yazı paylaşmış olmanız çok güzel tebrikler.

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *